Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemi

Plaka taıma sitemi, etiket ve ogs sistemlerine kıyasla çok daha uygun maliyetli olan bir çözümdür. Plaka okuma başarını %98’dir. Devlet kurumlarınında son dönemde plaka tanıma sistemlerine geçiş yapma sebebi tamamen gelişen teknolojidir. Daha düşük maliyet ve sonrasında oluşacak olan okuyucu (ogs) yada etiket maliyetleridir. Sistem, tüm girişleri 2 yıldan fazla süre ile fotoğraflı arşiv olarak saklayabilir. Yüksek çözünürlüklü ip kamera ile çok iyi fotoğraf kalitesi elde edilir. Ücretli versiyon ile otoparklarda tahsilat kısmı ise çok daha verimli çalışmaktadır. Dahua ip kameraların kullanıldığı tüm sistemler için lisanslı yazılımlar, her bir kamera için ayrı olarak hesaplanır.

ubnt ip kamera aktarımı   plaka tanıma 2pts

İhtiyaç durumuna göre plaka tanıma sistemlerinde kablosuz ağ çözümleri ile kamera görüntü aktarımları farklı noktalara taşınabilir. Bu aktarım işlemleri için 5ghz dış ortam noktadan noktaya aktarım yapabilien antenler ile yapılmalıdır. 2,4 ghz ile aktarım yapılamamaktadır.

Soyak Olympiakent Plaka Tanıma Sistemleri

Tek merkezden yönetilen ve fiber hatlar üzerinden haberleşen site genelinde 25 adet otopark girişi çin plaka tanıma sistemine geçilmiştir. her bir otopark girişi için konumlandırılan dahua ip güvenlik kameraları, otopark giriş kontrolleri yönetim binasından yapılabilmektedir.

Yönetim ofisinden yapılan plaka tanımlama işlemleri anlık olarak ilgili otopark girişine yansımaktadır. Plakası sisteme tanımla olan site sakini OGS veya HGS ek bir donanıma ihtiyaç duymadan otopark girişini rahatlıkla yapabilmektedir. İstenildiği takdirde bu sistem kablosuz ağ çözümleri ile çok daha kısa sürede kurulabilmektedir. 5Ghz üzerinden haberleşen outdoor access pointler ile aktarımların yapılması yeterli olacaktır.