Otel İnternet Sistemleri

   Otel İnternet Sistemleri

 

Otel internet sistemlerinde  kablo maliyetlerine oran %80 civarında daha düşük bütçelere sistemin tamamı inşa edilebilir. 5651 yasası gereği ortak kullanıma dahil login olacak kullanıcı şifresiz olarak sunulan internet hizmetinden faydalanmak için bir kimlik doğrulaması yapmak durumundadır. Bu doğrulama T.C kimlik numarası Gsm no v.b olabilir.
Tüm doğrulama ve kayır işlemleri sonrası kullanıcı internete çıkabilir ve hizmetten “güvenli internet” faydalanmaya başlar. Ancak arka planda, kullanıcının giriş yaptığı her siste bir yazılım ile yine güvenli ortamda loglanır ve günün sonunda digital imzalı olarak ilgili devlet kurumuna otomatik olarak iletilir.
Bu Loglama işlemleri profesyonel firewall cihazlarının geliştirilmesi sonrası elde edilen maximum performans ile stabilite kaybı olmadan gerçekleşmektedir.
İşletme yetkilileri isterlerse, kullanıcılara hizmeti ücretli olarak verebilirler. Reception dan açtıracakları kayıt ile birlikte kullanıcıya bir ticket verilir. Ve süre bitiminde yenileme talebi oluşturulabilir.

eyof_kablosuz_kamera

Tercih edilecek tüm  ​access pointlerde rooming özelliği bulunmak durumundadır. Herhangi bir kullanıcı, havuz başındayken restaurant bağlantısı düşmeden gitmek isteyebilir. Bu senaryoda acess pointlerde rooming teknolojisi olmadığı takdirde kalite kaybı yaşanacaktır.
dolayısı ile müşteri tarafında memnuniyetsizlik oluşacaktır.

Tercih edilen ekipmanların outdoor versiyonlarında ip 67 standartlarına uygun gerekli tüm yalıtımlarının bulunması da sistemin uzun ömürlü çalışması için olmazsa olmazlarındandır.

Wifi Kapsama Alanı ve Kullanıcı Takip Ekranı

 

 

Dış ortamda konumlandırılan her bir access point üzerinden en az 60 kullanıcı internet ağına dahil olabilir. Doğrulama işlemi sonrası kullanıcılar internete bağlanmış olurlar. Aynı senaryo iç ortamda kullanılan otel internet sistemleri içinde geçerlidir.