Kablosuz Ağ Sistemleri

Kablosuz Ağ Çözümü Ekipmanları

5 Ghz Frekansında kablosuz olarak İp güvenlik kamerası ve internet aktarımları yapılması için doğru frekans tercihi ve uygun ayarların yapılması önem içermektedir. Noktadan noktaya aktarımlar için öncelikle 5 Ghz access Pointlerin konumlandırıldığı noktadaki frekansların taranması ve en temiz kanalların tercih edilmesi gerekir.

Bölgede çok yakın cihazlar var ise tek bir frekans tercih edilebilir ve diğer kanallar kapatılabilir. Bu yapılan hassas ayarlamalar, çevrede bulunan diğer access pointlerin yaydığı sinyallerden etkilenmeyi en aza indirecektir. Böylelikle, doğru hızlarda yuksek kapasite aktarım için imkan sağlayacaktır.

Access point çıkışına bağlanacak olan her bir ekipman için band genişliği ayarlarının yapılması da gerekmektedir. Doğru frekans tercihi ve iyi yapılan açı ayarları sayesinde 250 Mbps hızlarına Ac protokolünde çalışan cihazlarla ulaşılması mümkündür. mesafe olarak ise tercih edilen ekipmanın anten çapı doğru orantılıdır. mesafe uzadıkça anten çapının artması gerekir.

 

Kablosuz aktarım yapılacak olan ekipmanlarınız; Plaka Tanıma sisteminde kullanılan güvenlik kamerası, internet aktarımı için noktadan noktadan çalışan access pointler, güvenlik kameraları ve diğer data ekipmanları olabilir. Güvenlik kameralarının kablosuz olarak aktarımın yapılacağı noktalarda enerji beslemesi kameranın yanında olmalıdır. Time lapse hizmetinde kullanılacak olan güvenlik kamerasından gelen fotoğraflar için upload işlemi çok rahat yapılabilir. Bu işlem için sadece windows üzerinde İnternet Service İnformation hizmetinin yapılandırılması yeterlidir. ftp sunucuyu bir web sitesi çalıştırarak bu hizmeti kullanabilirsiniz.

Airfiber 5GHZ

Sorunuz

Kablosuz Ağ Çözümleri

Unifi Uap AC LR

135$

Kablosuz Ağ Çözümleri

Unifi Outdoor Ac Mesh

155$

Kablosuz Ağ Çözümleri

Ubnt Powerbeam AC 620

320$

Kablosuz Ağ Çözümleri

Unifi UAP AC

125

Kablosuz Ağ Çözümleri