Bizden Haberler

3s Kale Firuze Konakları Güvenlik Kamerası Sistemleri Kablosuz Ağ Çözümleri ile Şantiye Güvenlik Kameralarından, Yerleşik Düzen Güvenlik Kamerası Sistemlerine;

Kablosuz şantiye güvenlik kameraları ve time lapse hizmeti ile inşaat aşamasında güvenlik çözümleri üretilen Avcılar Firüze Konaklarında proje yöneticileri Süpernet Bilişim Hizmetleri tercih ederek, 150 adet dahua marka ip güvenlik kamerası ile site sakinlarinin güvenliğini sağlacaklar.

Otopark ve ortak alanlarda 2Mp Dahua marka ip güvenlik kameraları tercih edilirken, site sınır güvenliğini sağlamak amacı ile tikenli tel ihlali ve sanal çit alarmı özellikli ürünlerin kullanıldığı site güvenlik uygulamasında seviye daha üst seviyelere taşınmıştır.

fiber omurga üzerinden haberleşen güvenlik kamerası sistemi için 22 adet 150watt’lık poe switchler üzerinden network çalışmaktadır.

Plaka Tanıma Sistemi için kapalı otopark girişinde ve çıkışında 2’şer adet güvenlik kamerası üzerinden plaka tanıma yazılımı çalışacak ve diğer kameralardan ise nizemiyeye gelen tüm araçların şoför mahalleri ayrıca izlenebilecektir.

Güvenlik noktasında sadece izleme yetkisinin olacağı için olası müdahalelerin önüne geçilecektir.  Plaka tanımlama işlemleri sadece site yönetim ofisinde yapılacak uygunsuz plaka tanımlama işlemleri yapılamayacaktır.

Soyak Olympiakent sitesinde Plaka Tanıma Sistemine geçiliyor.

Geçtiğimiz yıl demo uygulaması yapılan plaka tanıma sistemleri için üst yönetimin karar alması sonucu Süpernet Bilişim Kablosuz Ağ Çözümleri ile anlaşma sağlandı. İlk etapda 4 adet bölge için uygulaması yapılacak olan plaka tanıma sistemleri

tek merkezden yönetilmesinin yanı sıra fotoğraflı arşiv, düşük maliyet, extra donanım gerektirmemesi ile ön plana çıkıyor. 25 adet Bölge kapısında uygulanacak olan plaka tanıma sistemi yüksek güvenlik seviyesini de beraberinde getiriyor. Kış koşullarında dahi %98 başarı oranı ile çalışan palaka tanıma yazılımının yanında dahua motorize lensli 2Mp ip güvenlik kamerası tüm ihtiyaçları karşılıyor.

Süpernet Bİlişim Hizmetleri Kablosuz Ağ Çözümleri olarak 4 adet güvenlik noktasından Soyak Olympiakent sitesinde ekim ayı içerisinde plaka tanıma sistemleri yetkililere teslim edilecek. Soyak Olympiakent Sitesi 2.Bölge Villaları Kamera Sistemi Altyapı çalışmaları 2. Bölgede mevcut kamera sistemlerinin modernizasyonu için çalışmalara başlandı. Analog güvenlik kamerası sistemlerinin yerine,  3Mp Dahua marka ip güvenlik kamerası uygulamalarına başlandı.

Uygulaması yapılan ip güvenlik kameraları ihtiyaç durumunda kablosuz ağ çözümleri üzerinden otomasyon odasına taşınabilecek şekilde planlanmıştır. Site genelinde bulunana kapalı devre fiber altyapı üzerinden omurganın herhangi bir noktasından izleme yapılabilmektedir.

14 adet ip güvenlik kamerası uygulamasının yapımına devam edilmektedir.

Soyak Olympiakent Sitesi İzleme Odası

 

Mevcut fiber altyapısınında avantajı ile 8 adet Dahua kayıt cihazları ile 145 adet farklı bölgelerde bulunan 3Mp İp Güvenlik kameralarının görüntü aktarımları otomasyon odasına yapılmış ve eş zamanlı olarak izlenebilir hale getirilmiştir. Fiber alt yapının yanı sıra kablosuz ağ çözümleri üzerinden kablosuz olarak aktarımlarının yapılması da ayrıca mümkündür. Noktadan noktaya aktarım cihazları üzerinden 800 Mbps değerlerine çıkılacak şekilde ekipman planlaması yapılması halinde 140 adet ip güvenlik kamerası kablosuz olarak aktarılabilmektedir.

Kale Outlet Center Güvenlik Kamerası Sistemleri

Nvdi video matrix ile Otomasyon odası sistemlerinin modernizasyon çalışmaları

3s Kale Firuze Konakları

155 adet güvenlik kamerası ile otopark ve ortak kullanım alanları 24 saat kayıt altına alınmaya başlanmıştır.

plaka tanıma sistemi

3s Kale Firuze Konakları Plaka Tanıma Sistemi Uygulaması

Yönetim ofisinden yapılan plaka tanımlamaları anlık olarak otopark girişinde bulunan client üzerinden geçişlere izin vermektedir. Sürücü ve yolcu kamerası ayrıca aracın genel görüntüsünü kayıt yapacak şekilde konumlandırılmıştır.